Fıstık Kabuğu

FIRIN KAZAN, MAKİNA VE TÜM EKİPMANLAR İÇİN TEKNİK SERVİS HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

Bize Ulaşmanız İçin Telefon Numaralarımız (0532) 472 20 59 - (0542) 323 17 82

Fıstık Kabuğu Nerelerde Kullanılır?

 

Besi çiftlikleri ve Besihaneler de Fıstık Kabuğu Kullanımı
Besi çiftliklerinde Fıstık kabuğu kullanımı soğuk kış günlerinde her çeşit besihaneye uyarlana bilir ısıtma sistemlerinde ısıtma hammaddesi olarak Fıstık kabuğu yakıtı kullanılmaktadır. Beshaneler ve besicilik sektöründe besi sobaları nın hazneleri Fıstık kabuğu ile doldurulduğunda uzun süreli yanma oranları ile besihaneler de Fıstık kabuğu yoğun bir şekilde tüketilmektedir.

Sanayi Tesislerinde Fıstık kabuğu kullanımı
Sanayi tesislerinde yüksek kalorili yakıt olarak kullanılan Fıstık kabuğu Fıstık Kabuğu kullanımı zamanla artmaktadır. Bunun yanı sıra Fıstık kabuğun dan aktif şekilde kömür ve sanayi kömürü olarakta yararlanılmakladır .

Ekmek Fırınları için Fıstık Kabuğu
Fıstık kabuğu ısı odaklı bir çok alan da kullanıldığı gibi emek üreten ekmek fırınların dada yoğunluk bakımı ve kalori bakımın dan kıyaslandığında yoğun bir şekilde Fıstık kabuğu kullanılmaktadır. Ülkemizin çok çeşitli yöre ve bölgelerinde yer alan odunlu ekmek fırınlarında ara yakıt olarak kullanılan Fıstık kabuğu ile üretilen ekmeklerin tadın da oldukça lezzetli olduğu söylenmektedir. Ayrıca dayanımı bakımından incelendiğinde katı yakıtlar arasında oldukça uzun süre ve köz yapmaması sebepleri neticesinde Fıstık kabuğu ekmek fırınlarında yoğun bir şekilde tercih sebebidir.

Kümesler de Fıstık kabuğu tüketimi
Şüphesiz ki yakıtlar arasında düşünüldüğün de bir çok artı yönü olan Fıstık kabuğu, tavuk üretimi yapan kümesler de elektrikli ısıtıcılara nazaran daha az maliyet ve uzun süreli dengeli ısınmaya olanak sağladığın dan ısınma ham maddesi olarak bir çok tavuk kümesi ve piliç yetiştiricileri tarafın dan Fıstık kabuğu kullanım oranı oldukça yüksektir.

Çevre için Fıstık Kabuğu
Yakıt ve yakacak sektöründe yerini alan Fıstıkkabuğu bir çok alternatif yakacak arasında hem çevresel sebepler den dolayı hem de ekonomik olması yönünden önem arz etmektedir. Fıstık kabuğu işlenmesi nin ardın dan çuvallanarak satışı hazırlanan Fıstık kabuğu , istenen adres sevkiyat ve nakliyesi tarafımızca yapılmaktadır.